top of page
MAREK ROGULUS ROGULSKI Spiż 7 gallery
 
ŚLEPA PLAMKA. 3D. holo-gram
BLIND SPOT. 3D. holo-gram

MAREK ROGULUS ROGULSKI

 

ŚLEPA PLAMKA. 3D. holo-gram

BLIND SPOT. 3D. holo-gram

Galeria Spiż 7. Ul. Chmielna 113. Gdańsk. Wyspa Spichrzów.

28 marca 2014. Godzina 19:00

Wystawa sztuki współczesnej, post-performance, muzyka improwizowana.

MAREK ROGULUS ROGULSKI

Wystawa Ślepa Plamka. 3D odnosi się do tworzenia się procesu postrzegania wraz z odniesieniami do teorii percepcji i środowiska technologicznego. Zgodnie z obecną wiedzą obraz w tzw. ślepej plamce uzupełniany jest według oczekiwań. Luka w postrzeganiu zostaje automatycznie wypełniona zgodnie z informacjami w mózgu patrzącego na podstawie wcześniejszych obserwacji i zmagazynowanej wiedzy.

Wystawa realizowana jest w ramach projektów Virtual oraz Poza Postmodernizm. /tns/

Koncepcja wystawy: Fundacja TNS.

www.free.art.pl

Ślepa Plamka. 3D zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wystawę organizuje Fundacja TNS przy pomocy Bałtyckiego Bractwa Żeglarzy, Gdańskiej Galerii Miejskiej, Error, Sz,sz,sz.. OBPW

 

Marek ROGULUS Rogulski. Urodzony w 1967 roku w Gdańsku. Artysta intermedialny, performer, muzyk, teoretyk sztuki. Tworzy projekty interdyscyplinarne, fotografię i filmy video.

W swych realizacjach stara się wypracować nową perspektywę postrzegania postmodernizmu. Stawia pytania o to, jaki mógłby być nowy, szerszy światopogląd.

Od roku 1992 prowadzi fundację TNS, galerię Spiż 7 i Ośrodek Badań Przestrzeni Wewnętrznej. Realizował projekty kuratorskie w galerii C 14 i w Otwartym Atelier w Gdańsku, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, BGSW w Słupsku, galerii AFK w Warszawie, CSW Łaźnia w Gdańsku, galerii Bielskiej BWA w Bielsku Białej, galerii Spiż 7 w Gdańsku oraz we współpracy z Gdańską Galerią Miejską. Autor wydawnictw i publikacji w zakresie teorii sztuki współczesnej.

Jest autorem projektu Poza Postmodernizm, który realizuje od roku 1999. Od roku 2010 Rogulski realizuje także projektz uzupełniające, ptŁ Producenci kontekstów w obliczu przemian oraz Virtual, służące analizie i opisowi współczesnej sztuki ponowoczesnej oraz badaniu dynamiki nurtów postkonceptualnych.

bottom of page